Източник: cleanpng.com |
Популярният блог и подкаст Books on the nightstand съществуваше от 2008 до 2018 година, но със сигурност въпросът е много по-стар.
Идеята е да се научи повече за човека, да се покаже една по-скрита негова страна. Една нелоша идея, която се наложи и в наше време. Това вече е популярен въпрос в (почти) всяко представящо интервю, включително и в интервю за работа. Четящи като мен се изкушават да питат такива неща, но за това писах скоро.
"Какво имаш в айпода си" е развитието на същия въпрос. По всичко изглежда, че за пръв път е зададен публично от Елизабет Бъмилър (Elisabeth Bumiller) през 2005 година в статия в "Ню Йорк Таймс".
Музиката, която слушаме насаме, ни представя поне толкова добре, колкото и книгите, които четем.
Според мен следващият въпрос трябва да е "Какво имаш във фийда си?". Лесно се вижда кой какво споделя. Според личността си или поне според избрания публичен образ всеки споделя много филтрирана и често едностранчива информация. Това е част от живота в социалните мрежи. Това, което обаче не се вижда, е личният фийд.
Кой какво е оставил във фийда си, с какво запълва времето си в интернет? Имаме изобилие на тролски постове, черна хроника, фалшиви новини, снимки от курорти, снимки от купони, снимки на храна, снимки от фитнеси, кръчми и клубове, маркетингова информация, събития... Списъкът е безкраен, но за пълнота - разбира се, добавяме и котенца. Та какво избираме да следим? Пропорционално на времето, прекарано в социалните мрежи, това силно влияе на настроението, на това как се чувстваме, а в последствие на вярванията и убежденията ни (ненапразни са инвестициите в хибридната война). Накрая заприлчиваме на фийдовете си.
Та какво има във вашия фийд?
Коментари
Публикуване на коментар